Jedz zdrowo z niskim IG w 2018! – tygodniowy jadłospis do pobrania :)

Kochani 🙂 Specjalnie dla Was w prezencie, szczególnie dla tych, co planują wskoczyć na dobrą drogę natychmiast 1 stycznia, bo czują, że sobie zbytnio pofolgowali z okazji Świąt 😉 :

 

 

TYGODNIOWY NISKOGLIKEMICZNY JADŁOSPIS, super-PROSTY i super-SZYBKI, idealny dla osób pracujących i studiujących, standaryzowany na 1800 kcal, 4 posiłki co ok. 4-5h. Makro: BIAŁKO 90g (20%), TŁUSZCZE 80g (40%), WĘGLOWODANY 180g (40%).

 

 

Najważniejsza zaleta jadłospisu – poza tym, że zawiera tylko zdrowe, niskoglikemiczne składniki – to to, że KAŻDY POSIŁEK MA TEN SAM UDZIAŁ MAKROSKŁADNIKÓW i BARDZO ZBLIŻONĄ WARTOŚĆ ENERGETYCZNĄ , a więc w praktyce oznacza to, że na każdy dzień wybieracie sobie DOWOLNE z proponowanych śniadań z DOWOLNYM obiadem i DOWOLNĄ kolacją, bez konieczności trzymania się kurczowo rozpiski na dany dzień 🙂. A w sytuacjach bardzo „podbramkowych” możecie zjeść np. to samo na lunch i obiadokolację – i też zachowacie swoje makro/ kalorie. Takie cuda ;D.

 

 

Kolejna zaleta – plan pozostawia Wam ogromny margines samodzielności w doborze m.in. warzyw, olejów, gatunków ryb i mięs, źródeł węglowodanów złożonych, owoców, orzechów, przypraw, technik kulinarnych – dzięki temu (w granicach sugerowanych gramatur i grup produktów) możecie sami dobierać sobie konkretne składniki i tak naprawdę – powtarzać plan np. przez miesiąc bez nudy, urozmaicając go sobie wg własnego gustu 😉

 

 

SMACZNEGO zatem, drukujcie sobie i wieszajcie na lodówce, niech Wam na zdrowie pójdzie. Poza wszystkim, jest to MEGA PROSTY i SZYBKI jadłospis, niewymagający żadnej wirtuozerii w kuchni. Składniki są OGÓLNODOSTĘPNE, posiłki ŁATWE DO SPAKOWANIA DO PRACY lub NA UCZELNIĘ. Plan bazuje na możliwie nieprzetworzonych produktach o czystym składzie, zdrowych tłuszczach pochodzenia roślinnego oraz z chudych mięs, niewielkiej ilości nabiału (głównie fermentowanego), pełnoziarnistych produktach zbożowych, a przede wszystkim – na warzywach, których jest w nim dużo, a tylko od Was zależy, czy nie będzie jeszcze więcej (podane gramatury określają w przypadku surowych warzyw minimum zalecanego spożycia do posiłku, tę ilość można śmiało zwiększyć!).

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *